Bobřík informatiky

Máme za sebou další ročník Bobříka informatiky…

Bobřík informatiky

Soutěžili jsme ve třech kategoriích – Mini, Benjamin a Kadet a celkem soutěží prošlo 203 žáků ze 4. až 9. ročníku. Soutěž byla opět cílena na běžného bystrého žáka s přirozeným zájmem o svět technologií. Kladla si za cíl seznámit žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a také s tím, že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti a formou online testu vybírali z několika odpovědí. Soutěž probíhala na počítačích v jedné z našich počítačových učeben a žáci se ihned po vykonání testu dozvěděli celkový počet bodů. V celé republice se zúčastnilo celkem 74518 soutěžících (vloni 72197) z přesně  656 škol.

V letošním ročníku byli z naší školy nejúspěšnější tito žáci: