Březen a velikonoční čas v družině

redakce  Sdílet článek na nebo

Březnový měsíc byl ve školní družině velmi nabitý. Oslavili jsme Světový den vody a prvňáčci prožili tajemnou noc s Andersenem…

Březen a velikonoční čas v družině

Děti si zasportovaly v tělocvičně na školní lize při člunkovém běhu. K Mezinárodnímu dni žen vyráběly přáníčka. Také si zahrály na ilustrátory a vymyslely obal na svoji knihu. Mladší děti si připomněly nestárnoucí příběhy krtečka, kterého překrásně ilustroval Zdeněk Miler. V pohádce Jak krtek ke kalhotkám přišel se seznámily s tím, jak je složité, než vznikne plátno a třeba i kalhoty. Pohádku si děti nakreslily, vyřešily bludiště, hledaly rozdíly, recitovaly básničku, krtečka si vyrobily a vymalovaly krásné omalovánky, které ozdobí jejich Maxiknihu pohádek.

Starší děti se věnovaly pověstem dávných časů, zejména pověsti O Přemyslovi. Měly za úkol vymyslet si erb dle svých vlastností a zájmů. Také se seznámily s praporem a znakem našeho města. Znak si namalovaly a nejlépe se ho podařilo ztvárnit Lence Havelkové.

Našim velkým úkolem bylo připravit se na svátky jara a Velikonoce. Děti se ve všech třech odděleních tradičně těšily na malování vajíček voskem. Nosily si vyfouknutá vejce a tvořily originální kraslice. Dále si vyrobily velikonočního zajíčka, beránka a zápich v podobě kuřátka. Také se věnovaly drátkování, tvořily vajíčka pomocí drátků a korálků.

Děti byly celý měsíc šikovné a díky tomu se jim podařilo vrátit mezi kamarády dalšího z poníků. Byl to „Mekintoš“, pracovitý silák, který se řídí rozumem a nade vše miluje svoji rodinu. Jeho znaménkem je zelené jablko.

A uvidíme, co na děti čeká příště…

Radka Maděrová