Buď safe online

redakce  Sdílet článek na nebo

Dnešní děti používají mobil nebo tablet dřív, než se naučí malou násobilku. Internet často vnímají jako hračku a nevědí, že jim může hrozit nějaké nebezpečí…

Buď safe online

 

Český youtuber Jirka Král spolu s firmou Avast připravil projekt Buď safe online, který má dětem poradit, jak být v počítačové síti v bezpečí. Jako škola jsme se do projektu zapojili již minulý školní rok, a protože jsme chtěli dostat Jirku s Julkou co nejdříve k nám do školy, natočili jsme video s tématikou bezpečnosti a poslali jej s bývalou třídou 7.C do soutěže o workshop.

Porota nakonec vybrala právě naše video jako nejlepší a nám bylo oznámeno, že na konci září Jirka se svým týmem opravdu přijede. To bylo radosti a těšení! Setkáme se přece s naším prvním a nejznámějším youtuberem osobně a možná si uděláme i selfie 😊!

Workshop byl skvělý. Jirka se ukázal jako šikovný řečník a Julka (za bezpečnostní firmu AVAST) jako skutečná odbornice. Dozvěděli jsme se, jak se chovat na sociálních sítích, jak je to s viry a heckery, jak si vybrat online hru a jak v ní komunikovat. Víme, jak se bránit před zneužitím fotek, jak si zvolit bezpečné heslo, jak si zachovat bezpečí na internetu.

Po přednášce pak nastal ten pravý ruch. Všichni se s Jirkou chtěli vyfotit anebo alespoň získat podpis. Spokojeně ale odcházeli všichni. Moc děkuji třídě 8.C za vydařené video a víru v úspěch. Úsilí se nakonec vyplatilo!

Česká televize připravila krásnou reportáž o projektu Buď safe online v Novém Městě na Moravě. Na reportáž se můžete podívat ZDE. Jirka Král také natočil krátké InstaStories, na které se můžete podívat ZDE.

Mgr. Miroslav Sláma