Čarodějnický slet

Málokdo ví, že se letos 30. dubna i v naší škole konal čarodějnický slet…

Čarodějnický slet

Čarodějnický svátek jsme řádně oslavili s dětmi rodičů, kteří pracují ve zdravotnictví a v době uzavřených škol z důvodu epidemie koronaviru se starají o pacienty v nemocnicích. Pro tyto děti byla zajištěna výuka v jinak uzavřené škole, a tak jsme si mohli svátek čarodějnic společně užít. Při oslavě nechyběla hra „Letím na slet a vezmu si…“ nebo popletené věty, u kterých jsme se opravdu nasmáli.

Během sletu jsme na hostině hodovali kdejakou havěť, jako červíky, žížaly a myšky (samozřejmě želatinové) a pouštěli si písničky o ježibabách a čarodějnicích. Hitem dnešního sletu byla píseň Pět ježibab od Petra Skoumala. Také jsme se ohlédli do trochu vzdálené historie, což nám s věkem kolem 150 let a více nebylo vůbec cizí.

Z naučných videí jsme se dozvěděli o původu svátku pálení čarodějnic, který se také nazývá filipojakubská noc. Sletu se zúčastnili čarodějnice Sára, Grizelda, Malá čarodějnice, Černá dáma a dále Strašidelňák a Harry Potter.

Martina Zítková