Český den s českými vlajkami

V rámci oslav 100 let republiky navštívily děti ze školní družiny v pátek 26. října 2018 novoměstské gymnázium…

Český den s českými vlajkami

Probíhala zde akce Český den s českými vlajkami a pro děti byly připraveny vlajkové workshopy. Děti se rozdělily do skupin a každou z nich dostal na starost jeden student – vedoucí, který je provázel po stanovištích. Na každém stanovišti je čekala skupina studentů. Děti si připomněly, kdy slavíme den vzniku samostatného Československa, jaké jsou symboly České republiky, jak vypadá česká vlajka a kde všude ji můžeme vidět. Vyrobily si českou vlajku pomocí pískování, skládaly vlajku ve formě puzzle, barvou na tělo si mohly namalovat vlajku na ruku nebo si ji nechaly namalovat např. na obličej.

A protože na gymnáziu studují i sportovci, jedno stanoviště patřilo sportovním dovednostem. Netradiční atmosféru tohoto dne na gymnáziu doplňovali profesoři v prvorepublikovém oblečení. Moc děkujeme gymnazistům, že se o nás tak pěkně starali a příjemně nás naladili na prvorepublikové oslavy na naší základní škole, které nás čekaly následující týden.

Radka Maděrová