Cesta 9. tříd do Anglie

Myslím, že díky současné situaci nikdo nečekal, že by tento výlet mohl dopadnout. Ale nakonec se asi hlavně díky paní učitelce Pinterové uskutečnil…

Cesta 9. tříd do Anglie

Bylo to trošku narychlo, takže než jsme se nadáli, už jsme seděli v autobusu směr Anglie. Cesta byla dlouhá, ale rozhodně jsme se nenudili. Naší hlavní náplní byl asi zpěv. A Slavíky z Madridu jsme zpívali tak procítěně, že jsme na ně po cestě zpátky dostali zákaz. A taky jsme tam měli našeho průvodce Marťu, který nám ochotně vyprávěl samé zajímavé informace. Nebo nám dával hádanky o vajíčkách.

Teď se ale už přesuňme do naší první zastávky (když nepočítám benzínky). Jako první jsme navštívili Brighton, barevné přímořské městečko. Samozřejmě nás nejvíc nadchnulo moře a na pláži jsme ten den strávili asi nejvíce času. K večeru jsme opět nastoupili do autobusu, který se na ten týden stal tak trochu naším druhým domovem, a vydali jsme se na kraj Londýna do našich hostitelských rodin. To bylo docela stresující, protože jsme nevěděli, co očekávat. Ale nakonec to dopadlo dobře. Rodiny nám chystaly jídlo a každé ráno nás zavezly na meeting point, odkud jsme se naším autobusem přesunuli na další výlet.

Druhý den jsme byli ve Windsoru a Oxfordu. Třetí den jsme navštívili Hastings, městečko podobné Brightonu, akorát menší. Tam jsme si dali typické fish and chips. A následně jsme se přesunuli na útesy Seven Sisters, které musely nadchnout snad každého. Sice trochu fučelo, ale výhled stál opravdu za to.

Poslední den, jak se říká – nejlepší nakonec, jsme navštívili Londýn. Zde jsme mimo jiné viděli například Big Ben, Buckingham Palace nebo červené telefonní budky. Také jsme se svezli na London Eye a na loďce po Temži. Celý výlet jsme zakončili v Tescu, kde jsme si nakoupili jídlo na cestu zpět.

Podle mého názoru byl tento výlet velmi vydařený a jsem ráda, že jsem ho mohla s ostatními absolvovat.

Klára Basovníková, 9.C