Den dětí v Šiklově mlýně

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Den dětí v Šiklově mlýně

Děti ve Slavkovicích svůj svátek letos prožily opravdu velkolepě – celý den slavily přímo v srdci westernového městečka v Šiklově mlýně. S několika „šikláky“ v kapse se hned cestou od parkoviště pustily do luštění kvízu, ze sedadel vláčku Union Pacifik poznaly okolí městečka, od zlatokopů si odnesly vlastnoručně vyrýžované zlaté kameny. Indiánskou vesnici překvapily svými barevnými čelenkami s pery na svých hlavách, které si vezly s sebou ze školy.

V týpí si prohlédly zbraně, nádoby, kůže i oděvy, od indiánů se dověděly mnoho zajímavostí o historii kmenů. Šikláky využily podle svého – někdo na lukostřelbu, někdo na jízdu na koni či „býkovi“, někdo na obří skluzavku nebo zrcadlové bludiště.

Také nevynechaly ani obchůdky – málokdo odolal „pravým“ kovbojským pistolkám a výrobkům z kůže. I zmrzlina nesměla chybět! V amfiteátru s napětím sledovaly příběh z Divokého západu. Kovbojové se proháněli před saloonem na koních, předváděli kousky s lasem a pistolemi, odvážný šerif odhalil několik zloduchů. Při přestřelce došlo i na opravdové ohňové výbuchy!

Domů se děti vracely se spoustou krásných zážitků. To si svůj svátek krásně užily!

Mgr. Jana Láchová