Den dětí v 6.C

redakce  Sdílet článek na nebo

1. června na Den dětí jsme se ráno všichni sešli stejně jako každý jiný den ve třídě…

Den dětí v 6.C

Když zazvonilo, přišla paní učitelka a sdělila nám veškeré informace. Poté jsme se museli rozdělit do dvou týmů. Rozdělili jsme se na holky a kluky, jak nečekané… Takže si tedy paní učitelka musela napsat čísla a šlo se rozhodovat podle náhody. Po rozdělení jsme se trošku promíchali, aby byly kamarádky spolu, a mohli jsme vyrazit. Cestou do šatny, se k nám připojila ještě jedna paní učitelka a vydali jsme se na cestu.

Za pár minut jsme došli k potoku, kde jeden skvělý lovič našel raka. A když říkám lovič, myslím to vážně – sundal totiž ponožky a hups tam pro něj!! Nastala tedy sekce jménem „Přírodopis“ a všichni jsme si raka krásně prohlédli.

Za chvíli jsme došli na první stanoviště. Tedy na místo, kde se uskuteční první soutěž. Rozdělili jsme se do předem určených týmů a každý tým si vymyslel jméno. Hugugaga a Rychlé šípy byli připraveni a mohlo se začít soutěžit. Soutěž spočívala v tom, že každý tým měl svou barvu a paní učitelky rozmístily po lese papírky s čísly. Naším úkolem bylo najít papírky s naší barvou a složit z nich řadu od jedné do třiceti.

Nejdříve vedl modrý tým, tedy Rychlé šípy, těm ale chybělo jedno číslo, a než ho stihli najít, Hugugaga, tedy červení, měli hotovo. Je to tedy 5:0 pro Hugugaga. Další soutěží bylo poznávání různých vůní. Týmy se připravily a šlo se na věc. Každý měl pět lahviček s různými vůněmi, které jsme museli uhodnout. Když jsme vyplnili papír na odpovědi, tak si týmy prohodily lahvičky a hádaly dál. Spoustu vůní jsme popletli, ale ještě víc jsme jich uhodli správně. Po této soutěži vedl tým Rychlé šípy o dva body. Dále jsme se přesunuli do lesa, kde se uskutečnil kvíz. Otázky byly například: „Co znamená v češtině slovo raňajky?“ Bylo to super a otázky byly vtipné. Teď vedl opět tým Rychlé šípy, ale už jen o jeden bod.

Potom jsme si měli předávat tenisový míček pod krkem a nesměl nám spadnout. Došli jsme až k místu s prolézačkami, kde jsme se nasvačili a od paní učitelky dostali čokoládku na zub. Vyřádili jsme se na prolézačkách a vydali jsme se dál. V lese byla další soutěž – házení šišek na strom. Každá trefa= jeden bod.

Hugugaga se dostali do vedení a na louce byla další disciplína. Museli jsme složit co nejdelšího hada z oblečení. Začali jsme si sundávat boty, ponožky atd. Tuto soutěž vyhrál tým Rychlé šípy a díky tomu také vedl. Na tom samém místě se uskutečnila soutěž v běhu. Z každého týmu se vybraly tři dvojice, tedy šest lidí. Soutěž spočívala v tom, že jeden běžel a druhý mu seděl na zádech. Tentokrát vyhrál tým Hugugaga. Stále byl ale o jeden bod ve vedení tým Rychlé šípy.

Nastala poslední soutěž – měli jsme vymyslet slovo a hledat v lese předměty začínající na písmeno, které do slova potřebujeme. Například tým Hugugaga, který si vybral slovo koloběžka, musel najít věc začínající na písmeno K. Našli jsme klacek, donesli ho na cestu a takto postupně tvořily oba týmy slovo, které si zvolily. Měli jsme 5 minut a po vypršení limitu se šlo na hodnocení. Tým Hugugaga měl celé slovo kromě posledního písmena a byl lepší než Rychlé šípy. Hugugaga ale přesto neměl slovo celé, a proto dostal jeden bod, který jim chyběl k vyrovnání skóre.

Náš den tedy skončil remízou, a tak jsme byli všichni spokojeni. Teď už jsme se jen vrátili do školy na oběd a hurá domů! Dětský den byl úžasný! Jaké štěstí, že ještě nejsme dospělí!

Adéla Okurková, 6.C

 

 
Dotazník