Den Země s ekologickou olympiádou

Žáci druhého stupně měli možnost poměřit své síly v ekologické olympiádě, která byla netradiční v tom, že mohly soutěžit dvojice. Prostě víc hlav, víc ví…

Den Země s ekologickou olympiádou

Žáci se utkali ve vědomostech, kdy na ně čekal testík o třídění odpadu, chráněných místech naší republiky nebo třeba o znalostech mokřadů, ekologických pojmů apod. Zároveň také museli poznat naše rostliny, živočichy i nejrůznější místa na seznamu UNESCO.

Praktická část pak spočívala v tvorbě motýlů, neboť tématem letošního roku byli právě motýli. Fantazii se meze nekladly a sešla se nádherná díla – většinou z odpadového nebo přírodního materiálu.

Umístění bylo následující:

Vědomostní část:

1. místo – Denisa Kostelecká a Tereza Jelínková

2. místo – Natálie Houdková a Marie Janů

3. místo – Růžena Tulisová a Jitka Synková

Praktická část:

1. místo – Nela Havlíčková a David Straka

2. místo – Růžena Tulisová a Jitka Synková

3. místo – Denisa Kostelecká a Tereza Jelínková

Výhercům gratulujeme a všem soutěžícím patří dík i pochvala, neboť další umístění bylo velmi těsné za výherci.

Mgr. Martina Janíčková

Dotazník