Den Země s velbloudem Šajtanem

V průběhu 24. dubnového dopoledne se ze všech žáků naší školy stali cestovatelé…

Den Země s velbloudem Šajtanem

Procestovali celou naši zeměkouli téměř křížem krážem a navštívili všechny podnebné pásy planety Země. Od tropického přes subtropický a mírný se dostali až do polárního, přičemž měli tu čest setkat se s místními obyvateli jak v podobě lidské, tak i zvířecí.

Cestou plnili celou řadu úkolů, které nebyly vždy úplně jednoduché. Nejdéle se však zdrželi ve stepích – travnatých oblastech mírného pásu, kde je očekával majestátně vyhlížející Šajtan, velbloud dvouhrbý neboli drabař, savec, který patří ke kriticky ohroženým druhům žijícím v přírodě. Dozvěděli se nejen celou řadu zajímavostí o jeho životě, ale také pochopili, jak se pohybuje takový mimochodník. Šajtan oplýval neobyčejnou trpělivostí, opětovně vstával a lehal, nechal se hladit a přitom nehnul ani brvou. Dalo by se říct, že pro všechny zúčastněné to byla nejen akce vzdělávací, ale vlastně i taková malá animoterapie neboli téměř léčivé setkání se zvířetem. U všech totiž vyvolalo dobrou náladu a vykouzlilo úsměv ve tvářích.

Velký dík patří samozřejmě i těm, kteří jednotlivé aktivity nejen pečlivě a dlouho připravovali, ale následně se na celé jejich dopolední realizaci podíleli. Akce se uskutečnila v rámci projektu Zdravá škola za podpory Kraje Vysočina.

Mgr. Pavlína Poláčková