Dopis z královského paláce

redakce  Sdílet článek na nebo

Konec školního roku bývá obvykle spojen s opakováním učiva, závěrečným zkoušením a uzavíráním známek…

Dopis z královského paláce

Konec školního roku bývá obvykle spojen s opakováním učiva, závěrečným zkoušením a uzavíráním známek…

Začínáme se těšit na prázdniny, ale přeci jen pár týdnů do rozdání vysvědčení ještě zbývá. Pobyt ve škole v horkých červnových dnech si proto zpestřujeme aktivitami, na které během školního roku není mnoho času. Ještě k tomu, když nás distanční výuka omezila jen na to nejnutnější.

Právě v tomto období jsme se v hodinách angličtiny v 8.B věnovali reáliím Spojeného království. Žáky nejvíce zaujala královská rodina a překvapili množstvím informací, které o rodu Windsorů mají. Není tedy divu, že se v tu chvíli zrodil nápad napsat královně Alžbětě II. dopis, neboť je o královně známo, že dopisy ráda čte a na všechny odpovídá.

Žáci sestavili vřelý dopis, ve kterém se královně představili, zmínili její návštěvu v České republice v roce 1996, popřáli jí k jejím 95. narozeninám, kondolovali k úmrtí prince Philipa a blahopřáli k narození pravnučky Lilibet. Spolu s dopisem jsme poslali také naši fotografii a pár informací a DVD o Novém Městě na Moravě. Dopis jsme odeslali na poslední chvíli před koncem školního roku a těšili se, zda přijde odpověď.

A odpověď skutečně přišla! Královna nám prostřednictvím své dvorní dámy za dopis poděkovala a ocenila, že na ni a její rodinu tolik myslíme. Také nám poslala poděkování za kondolenci s fotografií svého manžela Philipa. Na začátku nového školního roku to tak pro nás bylo milé překvapení a já doufám, že také nové povzbuzení do dalšího studia angličtiny.

Good luck!

PhDr. Radka Havlíčková