Družina slavila Světový den vody

Tak jako každým rokem jsme i letos ve školní družině slavili Světový den vody, který připadá na 22. březen…

Družina slavila Světový den vody

Tomuto tématu jsme se věnovali téměř celý týden. O vodě jsme si nejenom povídali. Děti z 3. oddělení na svých vycházkách poznávaly novoměstské rybníky – Cihelský, Klečkovský, Kazmírův a nebo soutok Bobrůvky a Bezděčky. Všechny děti si udělaly koloběh vody v přírodě v pracovním listě. Tvořily obrázek čistého rybníka za pomoci skládání správných dílků, a aby to nebylo tak jednoduché, musely vyčlenit dílky, které do čistého rybníka nepatří.

Ve 2. oddělení děti vyráběly závěsné dekorace na téma Podmořský svět, kterými krásně ozdobily třídu. Dále měly za úkol vzpomenout si na co nejvíce písniček s vodní tématikou a také je zazpívat. V den oslavy Světového dne vody, ve čtvrtek 22. března, čekalo na děti z 1. a 2. oddělení soutěžní odpoledne v družstvech. Poradily si s kvizem o vodě, hádankami a přesmyčkami, s bludištěm i se skládáním puzzle. Děti si v týmech pomáhaly, spolupracovaly a všechny si vedly výborně. Zaslouží si velikou pochvalu.

Radka Maděrová