EKOTÝM – pololetní ohlédnutí

Pololetí je za námi a přes veškerá epidemiologická opatření a nepřízeň Covidu v podobě karantén či onemocnění se nám daří scházet se i nadále…

EKOTÝM – pololetní ohlédnutí

Před Vánocemi jsme se pustili do výroby vánočních ozdob z přírodních materiálů, kdy děti vyrobily andílky, jmenovky na dárky a další. Také jsme si zopakovali různé znalosti o přírodě a chování v terénu. Děti se naučily uzlovat, poznávaly stopy zvěře, třídily odpad a spoustu dalších dovedností.

Po Vánocích jsme vyrazili do lesa obstarat krmítka a krmelce dobrotami a s malým zpožděním jsme si, u zářících prskavek v duchu spřádali přání do nového roku.

No a jak vypadá Ekotým očima dětí?

V Ekotýmu je spousta zábavy, skvělých výprav do lesa, k tůním, spousta naučných her, atd. V Ekotýmu také kontrolujeme informační letáčky na koších, co upozorňují na to, co do nich patří a nepatří, a také kontrolujeme samolepky vypínačů u světel, které upozorní na to, aby žáci zhasínali.

Kateřina Křídlová, 7.A

V Ekotýmu děláme hodně zajímavých aktivit, třeba chodíme na Hrnečnici. Vyskytují se tu hlavně čolek horský nebo skokan zelený. Taky v okolí Hrnečnice najdete budku pro netopýry nebo třeba plazník.

Šárka Topinková, 8.B

Ukázali jsme si, jak se uzlují uzle – liščí, ambulantní, lodní. Byla to zábava, ale mně to moc nešlo. Ostatním to šlo skvěle. Jak říkám, jsme super tým a moc mě to baví, a kdo z vás by chtěl, určitě se k nám (příští rok) přidejte, budeme rádi.

Izabela Horváthová, 8.B

Zkrátka jsme skupina úplně normálních žáků z různých tříd, scházíme se v pondělí po vyučování ve třídě nebo venku v přírodě, bavíme se o přírodě, třídění odpadu, ekologii, zdravém životním stylu a o všem, co je s tím celkově spojeno. Určitě nejsme žádní blázni, co vždycky třídili úplně všechno, a nejsme ani žádní vegetariáni. Chodíme sem rádi, protože nás to baví, všechno probereme, diskutujeme a také se zasmějeme! A hlavně chceme pomoci vylepšit školu, alespoň co se týče zapojení do pomoci přírodě.

Lenka Lukášková, 9.C

Do Ekotýmu chodím teprve dva roky, ale už vím, že tam budu chodit až do 9 třídy.

Jakub Špaček, 7.B

Do Ekotýmu chodím už čtvrtým rokem, chodím tam nejdéle ze všech. Ať už něco vyrábíme, chodíme ven nebo máme nějakou akci, tak je to vždy sranda. Mě nejvíce bavil například Den vody, kde jsme dělali spoustu zajímavých pokusů pro menší děti. Další moje oblíbená činnost je akce Čistá Vysočina. Takže kdybyste chtěli chodit příští rok do Ekotýmu, tak určitě neváhejte.

Eliška Špačková, 9.A