Listopad v družině

V listopadu jsme ve školní družině zachraňovali hned dvě pony princezny – Celestii a Lunu. Jsou to sestry, které společně vládnou Equestrii. Celestie ve dne, a proto má ve svém znaménku slunce. Luna vládne noci a jejím znaménkem je měsíc. Společně reprezentují moudrost.

Listopad v družině

I tento měsíc měly děti splnit nějakou domácí aktivitu. Tentokrát pomoci při přípravě svačiny nebo jednoduché večeře. Věnovali jsme se památkám a důležitým místům v našem městě. A také jsme je malovali. Nezapomněli jsme ani na naši vlast a její symboly. Děti si vyrobily vlajku České republiky. Povídali jsme si o povoláních a řemeslech a děti se je snažily představit nebo uhodnout pomocí pantomimy. Přiblížili jsme si vztahy v rodině a mezi sourozenci. Úkolem pro děti bylo svoji rodinu nakreslit.

Za sportovní ligou a další disciplínou, kterou byly dřepy, jsme zamířili do naší tělocvičny. V tělocvičně jsme díky nepřízni počasí trávili tento měsíc více času při soutěživých hrách a dalších sportovních aktivitách.

Podzim nabízí spoustu přírodního materiálu. Toho jsme ve všech třech odděleních využili a vznikaly například krásné výtvory postaviček či zvířátek z listí. Starší děti navštívily novoměstské muzeum a seznámily se z Obrázkovou cestou lesem Ochozem. Z osmi pověstí z Nového Města na Moravě děti nejvíce zaujaly pověsti U hrobku, Svatý Hubert a Perlovka. Z těchto pověstí vznikaly pěkné kresby. Mladší děti se věnovaly pohádce O zlaté rybce. Malovaly ji, vykreslily pohádku a kouzelnou rybku podle čísel, počítaly s rybkami, luštily.

Děti také kreslily noční oblohu pro princeznu Lunu a spojovaly podle čísel Celestii. Obě princezny si vymalovaly a na závěr si vyzkoušely vyrobit královskou korunu. Princezny se dětem podařilo zachránit a už se těší na to, co je bude čekat příště…

Radka Maděrová