Májový čas ve školní družině

redakce  Sdílet článek na nebo

V měsíci květnu zažily děti ze školní družiny nevšední zážitky…

Májový čas ve školní družině

Po roce jsme navštívili Mini ZOO u Šaclů na Betlémě a byli jsme překvapeni, kolik zvířátek přibylo a jak krásně to tam majitelé zvelebili. Kromě poníka a oslíka si děti mohly pohladit kamerunské ovce, které nám spíše připomínaly kozy. Ten, kdo měl nasušené pečivo či mrkvičku, mohl je nakrmit a to vše pod dohledem majitelky paní Šaclové. Protože děti měly nachystáno hodně pečiva a zvířátka se nesmí překrmovat, zbytek jsme uložili do plastových nádob k tomu určených. Také jsme viděli lamy, ovce domácí, ovečky křížené s daňkem, pštrosy, klokana a jeho kamaráda králíka, kachny domácí i divoké, drůbež a spoustu různých druhů rybek. Byl to moc hezký výlet a rodině Šaclových děkujeme.

Další dobrodružství pro děti připravil dopravní kroužek pod vedením paní učitelky Součkové. Konal se již 5. ročník jízdy zručnosti na koloběžkách a kolech na dopravním hřišti. Účastnili jsme se i deváté disciplíny sportovní ligy. Na atletickém stadionu si každý zaběhl 60 metrů.

Nezapomněli jsme ani na Den matek. Děti pro svoje maminky vyráběly přáníčka a kreslily obrázky. Na děti z 1. a 2. oddělení čekala poslední pohádka. Byla to Perníková chaloupka. Připomněli jsme si různé verze zpracování, dokonce i veršované. Děti si pohádku podle své fantazie nakreslily, vymalovaly omalovánku a splnily několik úkolů, které závěrem přibyly do Maxiknihy pohádek.

Děti z 3. oddělení navštívily novoměstské arboretum, kde se seznámily s rostlinkami a s chovem včel. Také se učily plést věnečky z pampelišek, kopretin či sedmikrásek. Jeden donesly na evangelický hřbitov a položily ho na hrob Hany Brady v den jejího narození. Zajímavou činností bylo pro děti obkreslování své ruky jako symbolu rodiny a přátelství.

Poslední květnový den bylo pro děti připravené sportovní odpoledne ke Dni dětí. Při soutěžních disciplínách, ve kterých prokázaly svoji obratnost, rychlost, zručnost a bojovnost, si to pořádně užily.

Celý měsíc se snažily děti, hlavně prvňáčci, vrátit mezi své kamarády dalšího z poníků. Byla to nebojácná a sebevědomá Rainbow Dash. Je lídrem pegasů v Ponyville, létá rychleji než zvuk a při tom vytváří na nebi duhu. Představuje element věrnosti a jejím znaménkem je duhový blesk a bílý mrak. Pro Rainbow Dash děti malovaly duhu, spojovaly spojovačku podle čísel a také si Rainbow Dash vymalovaly. A myslíte, že se nám ji podařilo vrátit? Kdo hádal ano, má pravdu. A věřím, že se nám podaří příští měsíc zachránit i posledního z poníků. Držte nám pěsti…

Radka Maděrová