Oslavy výročí republiky republiky v družině

Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 jsme s dětmi v družině navázali na školní oslavy 100. výročí založení republiky…

Oslavy výročí republiky republiky v družině

V soutěžním odpoledni děti uplatnily vědomosti, které získaly v předešlých dnech. V pexesu hledaly osobnosti první republiky, skládaly státní vlajku, přiřazovaly názvy ke státním symbolům, rozlišovaly oblečení z doby minulé a současné, skládaly puzzle. Na nástěnku jsme si vystavili obrázky prvorepublikových osobností, dopravních prostředků, hraček a oblečení.

Povídali jsme si o státních symbolech a připomněli si pověst o Bruncvíkovi. Děti se seznámily s osobnostmi první republiky a zazpívali jsme si oblíbenou písničku našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka „Ach synku, synku“. Byly to velmi vydařené oslavy naší republiky.

Radka Maděrová