Pasování prvňáčků na čtenáře

Měsíc prosinec byl pro letošní prvňáčky měsícem plným očekávání a otázek. Kdy za námi přijde Mikuláš? Kdy budou Vánoce? Kdy budeme pasováni na čtenáře?

Pasování prvňáčků na čtenáře

Ale nemyslete si, že děti jen tak nečinně čekaly. Pečlivě se učily přednášet básničky, zpívat koledy a hlavně číst. Věděly, že pokud chtějí být pasovány na čtenáře, musí zvládnout všechna písmenka velké tiskací abecedy.

Nakonec se děti všeho dočkaly a zaslouží velkou pochvalu. V posledním předvánočním týdnu proběhlo v kreslírně školy slavnostní pasování na čtenáře. Děti předvedly, co vše se naučily. V závěru tohoto krásného odpoledne děti popřály všem, kteří se na ně přišli podívat, veselé Vánoce a rozdaly dárky, které samy vyrobily.

Mnohdy si myslíme, že dnešní děti touží nejvíce po hmotných dárcích. Ale když si s nimi povídáte, tak zjistíte, že nejdůležitější jsou pro většinu z nich společné chvíle prožité se svými nejbližšími. Věřím, že při vzpomínce na toto milé předvánoční setkání se objeví úsměv na tváři dětem, rodičům i paním učitelkám.

Mgr. Markéta Ondráčková