Podzimní tvoření s budoucími školáky

Na podzim jsou kratší dny, chladnější počasí a v přírodě pobýváme už jen na krátkých vycházkách…

Podzimní tvoření s budoucími školáky

Krásné přírodniny nasbírané při podzimních toulkách přírodou nás inspirovaly k tvořivým dílničkám pro naše nejmenší, které proběhly na přístavbě školy 14. 11. 2017. Pozvali jsme předškoláky s rodiči, ale také žáky 1. stupně, aby si přišli společně vyrobit různé dekorace ze šišek, provázků, plsti, peříček, žaludů a modelovací hmoty.

V několika třídách se u stolečků vystřídaly děti předškolního věku s malými školáky a každý si mohl vyrobit ptáčky, skřítka, podzimní zápich nebo si vyzkoušet zručnost prstíků při modelování. Zároveň si děti a rodiče prohlédli školu a poznali paní učitelky budoucí prvňáčků. Všichni společně jsme si zpříjemnili podzimní odpoledne a ukázali jsme si, že výroba těchto dekorací může rozvíjet všechny přítomné věkové kategorie.

PaedDr. Miroslava Kotovicová