Pomáháme tím, že rozdáváme radost

Po šestnáctiměsíční rekonstrukci se otevřela zcela nová budova dětského oddělení v novoměstské nemocnici…

Pomáháme tím, že rozdáváme radost

Tato událost snad ani nemohla zůstat bez povšimnutí. Žáci obou našich pátých tříd oddělení navštívili při Dnu otevřených dveří, prohlédli si krásné novotou zářící i vonící prostory, a jak se na takovou správnou návštěvu sluší a patří, nepřišli s prázdnou. Donesli téměř patnáct tašek hraček i her, které věnovali právě do herní místnosti tohoto oddělení a které zde jistě najdou uplatnění.

Tento malý dárek pak doplnili ještě o dárek větší, na kterém se podíleli i ostatní žáci a pedagogové naší školy. Darovali sestřičkám veselá trička v hodnotě 20 000 korun, která slavnostně předali zástupci žákovského parlamentu naší školy v pondělí 27. května 2019.

Věříme, že je sestřičky budou nejen rády oblékat, ale vyloudí také úsměv u každého dětského pacienta, který bude muset strávit nějaký čas v nemocničním prostředí.

Mgr. Pavlína Poláčková

Tisková zpráva Nemocnice Nové Město na Moravě

Děti z první základní školy v Novém Městě na Moravě v pondělí odpoledne 27. 5. 2019 předaly na dětském oddělení barevné oblečení pro dětské sestry. Nápad pořídit veselé uniformy vznikl už v únoru, kdy byly děti z novoměstské školy pozvané na Den otevřených dveří nově postaveného dětského oddělení. „Byli jsme pozvaní na návštěvu a na návštěvu se nechodí s prázdnou. Přemýšleli jsme, s čím na dětské oddělení přijít. Nejdřív to byly hračky, teprve potom jsme vymysleli veselé uniformy pro personál,“ vzpomíná ředitel školy Otto Ondráček.

V únoru na Den otevřených dveří děti přinesly 15 tašek, ve kterých byly knížky, plyšáci, deskové hry. „Žáci doma s rodiči probrali své věci, některých se vzdali a darovali je dětskému oddělení a dětem, které se v nemocnici budou léčit,“ řekla učitelka 1. základní školy v Novém Městě na Moravě Pavlína Poláčková.

Kromě hraček děti společně s učitelským sborem vybrali také peníze. Nakonec se podařilo získat 20 000 Kč. „ Rozhodli jsme se, že za peníze nakoupíme barevné oblečení pro dětské sestry. Chvíli trvala realizace, ale teď jsme tady a vše předáváme, snad malé pacienty veselé haleny sestřiček na chvíli rozveselí,“ říká Pavlína Poláčková.

„Barevné uniformy na dětském oddělení v novoměstské nemocnici používáme skoro dva roky. Za takový dárek jsme moc rádi. Když za dětmi vstoupíme do pokoje v halence s obrázkem Mickey Mouse, ani si neuvědomí, že jsme zdravotníci. Opravdu to funguje. A navíc jsou modely, které nám přinesly děti, opravdu moc hezké. Ještě jednou moc děkujeme,“ říká vrchní sestra dětského oddělení Soňa Svatoňová.

Mgr. Tamara Pecková Homolová, tisková mluvčí Nemocnice Nové Město na Moravě