Poznáváme buňky

Žáci 6. ročníku se stejně jako v předchozích letech ve výuce přírodopisu seznámili s buňkou, která tvoří základní stavební a funkční jednotku každého živého organismu…

Poznáváme buňky

Se žáky 6.A jsme buňku začali probírat začátkem října ještě během prezenční výuky. Uzavření škol kvůli šířícímu se koronaviru nás odsoudilo k tomu, že jsme ji museli dokončit už v rámci asynchronní on-line výuky.

Žáci poznali stavbu buňky, druhy organel a jejich funkci i jednotlivé typy buněk. Bakteriální, rostlinná i živočišná buňka pak byla následně tématem hodnoceného pracovního listu a také tvorby modelu jednoho typu buňky, který si žáci sami zvolili. Modely vznikaly z plastelíny a musely mít popis. Jako výsledek pak žáci prostřednictvím aplikace Teams, kterou škola používá pro distanční výuku, odevzdávali fotografii svého díla. Jak se modely žákům povedly, můžete sami posoudit z přiložených fotografií.

Všem, kdo model buňky vytvořili, bych touto cestou chtěla poděkovat za čas, který tomu věnovali.

Mgr. Hana Kosková