Předprázdninový měsíc v družině

redakce  Sdílet článek na nebo

Konec dalšího školního roku je zde a nám nezbývá, než abychom se poohlédli, co se v tom posledním měsíci – měsíci červnu událo v naší školní družině…

Předprázdninový měsíc v družině

Celý měsíc nás provázela Pinkie Pie, poslední z poníků, kterého se nám podařilo vrátit mezi své kamarády. Hned na začátku měsíce jsme si připomněli otvírání studánek. Děti z 3. oddělení měly za úkol vyjmenovat nejznámější studánky a rekreační rybníky z okolí našeho města. Všechny děti se vydaly na výlet k Částkovým rybníkům, kde krmily ryby a pozorovaly vodní živočichy.

Čekala nás poslední disciplína sportovní ligy. Děti si na atletickém stadionu poměřily síly ve skoku do dálky. Pak už jen všichni čekali, až paní učitelky sečtou body a vše vyhodnotí. Nejvíce se radovali ti, kdo si letos mohli odnést poháry vítězů.

V pátek 8. června se sešly děti ze všech oddělení na dvorku naší školy. Každý dostal barevné křídy, a protože se blíží prázdniny, každý měl nakreslit ty svoje vysněné. Dvorek byl za chvíli pomalovaný pestrobarevnými obrázky a bylo velmi těžké vybrat ty nejhezčí. Ale nikdo nemusel smutnit, protože odměnu doslal každý.

Další týden se konaly oslavy našeho města Nova Civitas. Naše děti se šly podívat na Vratislavovo náměstí, kde tradičně novoměstská SOŠ prezentuje své obory a chystá program i pro děti. Mohli jsme si vyrobit hrací kostku a vrtačkou vyvrtat na všech hranách správný počet koleček. Některé děti zkoušely poprvé zatloukat hřebíky nebo si nechaly nalepit tetování. Velkým zážitkem byla jízda v traktoru. Některé děti měly možnost si prohlédnout expozice Horáckého muzea, ale nejvíce je tam zaujalo spuštění „Mlejnku z Víru“.

Za celý rok prožily děti ve školní družině spoustu zábavy, zajímavých výletů a událostí, naučily se spoustu nových věcí. Tak krásné prázdniny a v příštím školním roce zase na shledanou…

Radka Maděrová