Předvánoční čas ve školní družině

Konec roku se tradičně nese ve znamení Vánoc, které jsou pro mnohé nejkrásnější svátky z celého roku…

Předvánoční čas ve školní družině

I letos jsme v družině vyráběli ozdoby na venkovní stromeček. Využili jsme přírodní materiál a zdobili velké borovicové šišky. Všichni si náš stromeček spolu s ozdobami mohli prohlédnout před budovou naší školy a školní družiny.

Začátek prosince patří třem postavám. Jsou to Mikuláš, čert a anděl. A tak jsme je vyráběli a malovali, aby mohli zdobit všechna tři oddělení naší družiny. 12. prosince jsme navštívili paní knihovnice v novoměstské knihovně, které pro nás připravily vánoční vyrábění. Děti si vyrobily vánočního skřítka. Moc se jim povedl a měly z něj velikou radost. Paním knihovnicím moc děkujeme.

Ve spolupráci s druhým stupněm naší školy a hlavně díky paní učitelce Oravcové, která vede kroužek technických dovedností, si děti vyzkoušely jedno z důležitých řemesel a na chvíli se staly zedníky. Z cihliček stavebnice TEIFOC a speciální malty stavěly domečky. Za skvěle odvedenou práci dostalo každé oddělení jeden domeček na výstavku do družiny.

Účastnili jsme se další disciplíny sportovní ligy a házeli jsme medicinbalem. Putovali jsme za pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků a plnili spoustu úkolů, které souvisí s touto pohádkou. Děti vyráběly dárky pro své kamarády – například z vlny. Vyzkoušely si drátkování, vyrábění ozdob z drátků a korálků. Vyráběly vánočního kapra, tvořily různá vánoční přání. Zkusily si vykrajování vánočních perníčků, které jsme na závěr společně snědli při vánoční atmosféře plné vánočního povídání a zpěvu koled.

I v prosinci se nám podařilo vrátit dalšího z poníků zpět ke svým kamarádům. Byla to Rarity, pečlivá, nápaditá a vtipná pony slečna, která reprezentuje element štědrosti. Ve svém znaménku má tři blyštivé krystaly.

Další rok je za námi. A v tom novém zase hurá do družiny!

Radka Maděrová