Provoz školy od 4. ledna 2021

Provoz školy od 4. ledna 2021

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se epidemiologická situace aktuálně změnila k horšímu, neplatí již původní informace o návratu žáků do školy 4. ledna 2021 tak, jak jsem vás informoval před vánočními prázdninami (celý první stupeň a devátý ročník prezenčně, 6.až 8.ročník rotačně).

Vláda na svém jednání 23. prosince 2020 rozhodla o zpřísnění opatření souvisejících s přechodem na stupeň 5 systému hodnocení PES. S tím souvisí také fungování škol a školských zařízení, které rovněž přechází do stupně 5.

Od 4. ledna 2021 je povolena na základních školách osobní přítomnost jen žákům 1. a 2. ročníků základních škol. Výuka prvních a druhých tříd bude probíhat podle platných rozvrhů pro školní rok 2020-2021 s dodržováním již zavedených hygienických pravidel a dle pokynů třídních učitelů. Pro ostatní žáky (3.-9. tříd) bude od 4. 1. 2021 opět zavedeno povinné vzdělávání distančním způsobem. Bližší informace obdrží žáci od vyučujících jednotlivých předmětů.

Školní družina bude pro žáky 1. a 2. ročníku v provozu v běžném režimu. Školní jídelna bude od 4. ledna 2021 opět vařit. Žáci 1. a 2. ročníku mají v tento den přihlášený oběd. Žáci, kteří budou mít distanční výuku, budou automaticky z obědu odhlášeni. V případě zájmu o školní stravování si musí oběd přihlásit. Obědy si pak mohou odebrat do jídlonosičů u výdejového okénka v době od 11.30 do 12.30 hodin. Všichni žáci mají nárok na dotovaný oběd.

Do nového roku přeji všem hlavně zdraví a co nejvíce pohody.

Mgr. Otto Ondráček, ředitel školy