Sešlápnout, rozložit a odhodit

Barevně odlišené odpadkové koše, jejichž víka jsou pro jednodušší orientaci ozdobena nálepkou, co do kterého koše patří, jsou již mnoho let běžným prvkem v našich třídách…

Sešlápnout, rozložit a odhodit

Třídění se tak pro většinu našich žáků stalo naprostou součástí jejich životů, takže s ním nemají téměř žádný problém. Rezervy však ještě máme – a to především v minimalizaci objemu odpadů. Stačí k tomu však úplně málo – PET láhev dokonale sešlápnout, krabičky od nápojového kartonu rozložit… Abychom si to názorně ukázali, budou si moci všichni žáci naší školy v průběhu posledního dubnového týdne prohlédnout průhledné kontejnery, které budou vystaveny v přízemí naší školy. Na vlastní oči tak porovnají množství sešlápnutého a nesešlápnutého odpadu. Za zapůjčení těchto výukových pomůcek děkujeme Odboru životního prostředí Kraje Vysočina.  Věřme tedy, že se žáci budou inspirovat a odpadkové koše nebudou „překypovat“ krabičkami od mlíček, ale budou plné krabiček úhledně rozložených.

Mgr. Pavlína Poláčková