Školní družina v únoru

redakce  Sdílet článek na nebo

Měsíc únor je již za námi, a tak se můžeme ohlédnout za tím, jak ho prožily děti ve školní družině…

Školní družina v únoru

Tento měsíc jsme se hodně věnovali sportu. Ve sportovní lize si děti vyzkoušely svoji zručnost při hodu míčem na koš. Zajímali jsme se o XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu, povídali jsme si o zimních sportech a o disciplínách, které jsou na olympiádě, a o našich olympionicích. Těm jsme nejvíce fandili. Připomněli jsme si v bludišti maskota olympiády tygra Suhorang a maskota paralympiády medvěda Bandibi. I domácí aktivita se točila okolo sportu. Rodiče si měli se svými dětmi zasportovat. Škoda jen, že ne všechny děti se mohly pochlubit splněným úkolem. Děti si vyzkoušely svou obratnost, sílu a zručnost v tělocvičně při cvicích na opičí dráze.

14. února je valentýnský svátek. Není to typický český svátek, ale stal se oblíbený. Děti vyráběly přáníčka a mohly je darovat tomu, koho mají rády. Únor je také čas masopustu a karnevalů, a tak si děti vyráběly masky. Jak se jim povedly, to děti předvedly při karnevalové diskotéce.

Doputovali jsme již k sedmé pohádce a tou byla pohádka O veliké řepě. Také jsme si přečetli dvě veršovaná zpracování a plnili úkoly. Jedním z úkolů byla dramatizace pohádky. Také jsme si povídali o lidském těle, o zdraví, o předcházení nemocem, o významu vitamínů a o zdravé stravě.

Děti z třetího oddělení putovaly tentokrát za pověstmi do středověku. Věnovaly se pověsti O bílé paní a každý si vybarvil rytíře podle znaků.

Únorem nás provázel další z poníků – usměvavý jednorožec Shining Armor, kterého měly děti dostat zpátky mezi jeho kamarády. Je to jeden z mála poníků mužského pohlaví. Je ostražitý, srdnatý, zručný a stal se kapitánem equestrijské královské gardy. Jeho znaménkem je tmavě modrý štít. Aby si děti zapamatovaly, jak náš Shining Armor vypadá, všechny si ho vykreslily. Konec měsíce patří vyhodnocení, rozdání samolepek a odznáčků dětem, které se nejvíce zasloužily o návrat poníka mezi kamarády. Jsme rádi, že je Armor zpět…

Radka Maděrová