Slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku

Slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku

Uplynulý školní rok byl úplně jiný než roky předchozí. Žáci toho do školy nachodili mnohem méně než v jiných letech, většinu roku se učili distančně, z domova. Úplně jiný byl i závěr roku pro deváťáky. Do školy už se sice v červnu mohlo, ale stále platila epidemiologická opatření, která bylo třeba dodržovat. Rozloučení s našimi vycházejícími žáky jsme si však nenechali ujít.

Poslední školní den proběhlo slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku v kreslírně naší školy. Každá třída se rozloučila se svou třídní učitelkou, která jim pomáhala zvládat nástrahy školního života. Se žáky se rozloučilo i vedení školy a předsedkyně Spolku rodičů při ZŠ Nové Město na Moravě.

Rozloučení letos probíhalo v užším kruhu, ale o to bylo osobnější a srdečnější. Slzičkám se neubránili ani deváťáci, ani paní učitelky. Přece jen to byly krásné společné roky plné nejen učení a školních povinností, ale také kamarádství, smíchu a veselých zážitků. Na ně budou všichni ještě dlouho vzpomínat.

Devět společných let tak definitivně skončilo a před každým z našich žáků je nový začátek, nová životní etapa. Na každém konci je krásné, že něco nového začíná… Přejeme všem krásné prázdniny a hodně štěstí do nového začátku.

Za finanční podporu při realizaci akce děkujeme Spolku rodičů při ZŠ a městu Nové Město na Moravě.

Mgr. Hana Knapčoková