Spoznávaj vedu

S tímto programem k nám přijeli dva kolegové nadšení pro fyziku a chemii ze Slovenska…

Spoznávaj vedu

Žákům se snažili přiblížit tyto dvě přírodní vědy a ukázali jim několik zajímavých pokusů. Žáci 8. a 9. ročníků viděli něco z chemie a ti mladší z 6. a 7. ročníku si mohli vyzkoušet něco do fyziky.

Mgr. Erika Oravcová

A hodnocení účastníků?

Josef Bittner: Ve vědě to bylo skvělé, ukázali nám super pokusy. Třeba jak zapálit ruku nebo sfouknout svíčku bubnem. Zopakovali jsme učivo 6. ročníku a ptali se na zajímavé věci. Chtěl bych taky tak moc dobře umět fyziku.

Pavel Fajmon: Měli jsme přednášku o fyzikálních pokusech. Ukázali nám bzučivou píšťalku z brčka a plamen na ruce. Plamen spočíval v tom, že se plynem do zapalovačů nabublala jarová voda, bubliny se nabraly do ruky a zapálily. Aby to nepálilo, tak se ruka předem namočila do vody. Pokusy se mně líbily.

Vojtěch Šustáček: Tento program se mi líbil, protože jsem viděl zajímavé pokusy. Nejvíc se mně líbilo brčko, které umí vydávat zvuk. Doma bych si rád vyzkoušel „hořící ruku“. Byl to jeden z nejlepších pořadů.