Tajemná noc v družině

redakce  Sdílet článek na nebo

Pátek 9. října 2020 byl pro naše druháčky neobyčejný…

Tajemná noc v družině

Sešli se v podvečer ve školní družině, aby tu strávili tajemnou noc. Obvykle je toto dobrodružství pro družinové děti z prvních tříd, ale zjara loňského roku, kdy se tradičně koná Tajemná noc s Andersenem, byl termín upraven.

Letošním tématem byla pohádka O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku od Boženy Němcové, která letos slavila významné výročí. Od jejího narození totiž uplynulo již 200 let. Také jsme si připomněli celosvětově známého pohádkáře Hanse Christiana Andersena, díky němuž ve školní družině nocujeme.

Čekal nás nabitý program. Děti vyráběly masku sluníčka a zdobily netradiční balónky. Řešily rébusy, spojovačky, bludiště… K práci jim paní vychovatelky četly pohádku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku. Ze všeho nejvíce se děti těšily na stezku odvahy. Mihotavá světélka svíček je provázela nočními prostorami historické budovy naší krásné školy. Po náročném večeru se děti nachystaly do svých pelíšků. Po přečtení pohádky se ještě na chvíli ponořily do filmového zpracování pohádky Princ a Večernice. Ta byla natočena na motivy právě té pohádky, která nás provázela celý večer.

Ráno po snídani se děti rozešly do svých domovů obohaceny o spoustu nevšedních zážitků…

Radka Maděrová