Turnaj v piškvorkách

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Turnaj v piškvorkách

Ve středu 15. března 2017 uspořádal školní časopis Puclík pro žáky 4.-9. tříd další ročník soutěže v elektronických piškvorkách. Soutěž je každoroční tradicí, i když v posledních letech se jí už neúčastní tolik zájemců jako v počátečních ročnících. I letos se ale piškvorkoví nadšenci mezi staršími i mladšími žáky našli a mohli tak poměřit své síly.

Aby byla soutěž co nejvíce objektivní, soutěží mladší a starší žáci zvlášť a soupeře jim určuje los. Hraje se na dvě vítězné hry. Ten, kdo prohraje, vypadává a vítěz musí zdolat další soupeře.

U některých dvojic je výsledek zápolení dílem okamžiku, ale i letos se našli tací, kteří byli schopní jednu hru protáhnout třeba na čtvrt hodiny, protože u ní usilovně promýšleli strategii proti soupeři. Všem účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme. A jak to vše dopadlo?

Kategorie 4.-5. tříd

• 1. Vašek Horňas, 5.B