Úspěšný turnaj v minikopané

redakce  Sdílet článek na nebo

Skvěle bojovali naši starší žáci v tomto školním roce v minikopané, což je kopaná s upravenými pravidly…

Úspěšný turnaj v minikopané

Hraje se na polovině klasického fotbalového hřiště. Na podzim kluci úspěšně zvládli okrskové kolo v Bystřici nad Pernštejnem a postoupili do kola okresního, které se konalo ve Velkém Meziříčí 17. dubna. Zde jsme nejdříve oplatili těsnou porážku bystřické škole (4:2), poradili jsme si lehce s Osovou Bítýškou 6:1, v semifinále to byla výhra s meziříčským gymnáziem 4:3 a finále se Žďárem nad Sázavou už bylo jednoznačnou záležitostí (4:1). Vítězství z okresu je velkým úspěchem a velkou radost z poháru měli nejen hráči, ale i pan ředitel.

29. dubna nás čekalo krajské finále, kam postoupily pouze vítězné týmy z okresů. Hrálo se systémem každý s každým. V prvních dvou zápasech jsme porazili Havlíčkův Brod 1:0 a Třebíč 4:2. Potom nás čekal velmi silný soupeř – Jihlava, s nímž jsme sice prohráli 3:0, ale jelikož se jednalo o hráče fotbalové akademie, nebyla to žádná ostuda. V posledním zápase jsme remizovali s Pacovem 1:1. Celkově jsme v kraji skončili třetí!

Pochvalu si zaslouží všichni hráči, kteří se o náš úspěch zasloužili, ale zvláště pak Jirka Mička, nepřekonatelný brankař, jistý obránce Lukáš Hudeček a nejlepší střelci Matěj Jícha, Martin Pulkrábek (oba po 8 gólech) a Filip Jelínek (4 góly). Dále hájili naše barvy Jiří Bukáček, Josef Tulis, Daniel Kutra, Filip Mareček, David Jež, Martin Kršek, Jiří Korbář a Tomáš Havlík. Hoši, děkujeme!

PaedDr. Miroslav Jurek