Vánoční dárek

Nečekaný dárek dostali před Vánocemi naši šesťáci, kteří byli v loňském roce žáky třídy 5.B…

Vánoční dárek

Dárek přišel z Moravskoslezského kraje e-mailem na adresu pana ředitele. Je sice nehmotný, ale svým obsahem velice cenný, proto jsme se rozhodli, že se s vámi o něj podělíme. Od koho že jej žáci dostali? Od maminky Jakuba Musiala, který pro svůj život potřeboval elektrický vozík, na který rodina neměla dost finančních prostředků. Díky projektu České spořitelny s názvem „Abeceda peněz“, kterého jsme se zúčastnili, se podařilo získat určité finanční prostředky, které loňská 5.B věnovala právě Kubovi.

Dopis maminky Jakuba:

Dobrý den, pane řediteli,

touto cestou bych chtěla poděkovat Vašim žákům z loňské třídy 5.B, kteří se zapojili do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“ a věnovali mému synovi Jakubovi sumu 10 000,- Kč na zakoupení elektrického vozíku. Moc mě potěšilo, že Vaše žáky oslovil náš příběh a nakonec se nám podařilo danou sumu vysbírat a v srpnu jsme ho měli. V říjnu jsme vyrazili na výlet na Pustevny, Radegast a Radhošť – vozíček byl prostě super. Děkujeme moc a přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok 2020.

Musialová

Je moc fajn, když vidíte úsměv ve tvářích jak těch, kterým jste alespoň malinko ulehčili jejich ne zrovna lehký životní úděl, tak těch, kteří se o něj zasloužili, tedy našich žáků, kteří nejsou lhostejní k problémům jiných lidí. Lze si snad přát o Vánocích víc…?

Mgr. Pavlína Poláčková