Vánoční výlet do sklárny

Na vánoční čas se těší všechny děti. Dětem ze školní družiny jsme zpestřili čekání na Ježíška výletem do Sklárny Svoboda, která se nachází v malé vesničce Karlov nedaleko Žďáru nad Sázavou…

Vánoční výlet do sklárny

Děti se seznámily se surovinami, které se používají při výrobě skla. Pod vedením sklářského mistra pana Vernera děti pozorovaly kouzlo výroby dvou postaviček, které neodmyslitelně patří k Vánocům – anděla a čerta. Pro velký úspěch pan mistr ještě vytvořil lišku. Zajímavá byla také prohlídka galerie sklářských výtvarných prací.

Pro děti byly také připravené dvě dílničky. První bylo malování na sklo. Každý si mohl vybrat originální skleněnou ozdobu s vánočním motivem a podle své fantazie si ji vymalovat barvami na sklo. V druhé dílničce si děti vyrobily vánočního skřítka.

Než jsme se vydali na zpáteční cestu do Nového Města, společně jsme si zazpívali vánoční písničky a koledy.

Radka Maděrová