Vítěz Office Areny 2019 v New Yorku

redakce  Sdílet článek na nebo

Již několik let naše škola spolupracuje při přípravě a realizaci celorepublikové soutěže Office Arena…

Vítěz Office Areny 2019 v New Yorku

Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol k práci s moderními informačními technologiemi, a to prostřednictvím Microsoft Office aplikací. Soutěž je pořádána každý rok (připravuje se již 9. ročník) a soutěžící prochází ve školním kole základním testem z Office nástrojů, dále v krajském kole vypracovává projekt na dané téma a ve finále formou prezentace obhajuje vlastní projekt a skládá mezinárodní certifikační zkoušky Microsoft Office Specialist. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 4000 žáků a studentů a více než 120 škol!

Vítězem OfficeArena 2019 se stal Ondřej Cach, student Střední průmyslové školy elektrotechnické v Pardubicích, který reprezentoval naši republiku na Microsoft Office Specialist World Championship v New Yorku.

Studenti z celého světa se svými doprovody se setkali v hotelu Marriott na Broadway a porovnávali své síly v základních Office aplikacích – Excel, Word a PowerPoint. Ondra byl skvělý, vybojovat druhé místo v kategorii PowerPoint 2019 a odnesl si tak výhru 3500 dolarů. My jsme mohli porovnávat dovednosti soutěžících, srovnávat s dovednostmi našich žáků a studentů a při prohlídce města se motivovat na další školní rok.

V letošním školním roce se celosvětové finále bude konat v Anaheimu v Kalifornii opět v srpnu a my budeme držet palce některému z našich vítězů soutěže Office Arena 2020. Good Luck!

Stránky soutěže můžete navštívit ZDE.

Mgr. Miroslav Sláma