Za poznáním do Brna

redakce  Sdílet článek na nebo

27. května 2022 se třídy 8.B a 8.C vydaly v rámci exkurze do brněnského planetária a zábavního vědeckého parku Vida…

Za poznáním do Brna

Nejprve jsme navštívili planetárium, které sídlí na Kraví hoře, kde jsme si před budovou odpočinuli a podívali se na modely. Bylo tam mnoho věcí – třeba model roveru Curiosity, kaleidoskopy, teleskopy, které jsme ale nemohli použít, jelikož bylo poledne. V planetáriu pak byl program o souhvězdích, kdy je možné je vidět, kdy je možné pomocí teleskopu vidět planety naší soustavy. Následoval film, ve kterém jsme se dověděli, jaké planety můžeme v budoucnosti osidlovat, jak budeme těžit suroviny z komet atd.

Ve Vidě jsme měli program o chemických pokusech. Míchali jsme různé kapaliny, které pak měnily barvu. Po programu jsme se mohli po VIDĚ procházet a vyzkoušet atrakce, které tam mají – třeba kolik litrů můžeš napumpovat ty a kolik srdce, funkční model motoru, test reflexu, zvukotěsná komora, elektronový mikroskop a mnoho dalších skvělých atrakcí s pokusy.

Chtěl bych ještě mnohokrát poděkovat paní učitelce Erice Oravcové a paní učitelce Anetě Ondráčkové, že pro nás na exkurzi připravily. Program se nám moc líbil a doufám, že se tam ještě někdy vydáme, až budeme starší a budeme toho víc znát.

Patrik Potůček, 8.B

 
Dotazník