Zachraňme les!

redakce  Sdílet článek na nebo

Dalším rokem bojujeme s kůrovcem, co nám síly stačí…

Zachraňme les!

Lesy mizí před očima, lesníci nestíhají značit napadené stromy, vyvážečky a „klaďáky“ odvážejí kubíky a kubíky dřeva a my se smutně koukáme na mnohdy prázdné paseky. Tou dobrou zprávou ale je, že se sázejí nové a nové stromky. Smrky, modříny, ale také olše, buky a javory, protože druhová pestrost lesa je velmi důležitá.

Napříč Ochozou je vysázeno už tisíce nových stromků a nás těší, že i my jsme přiložili ruku k dílu. Žáci 9. ročníku v úterý 26. dubna 2022 v rámci ekologických aktivit a zdravého smýšlení vysázeli na 1500 smrkových a modřínových sazenic. Práce nám šla od ruky, a tak slovo dalo slovo a domluvili jsme se, že tuto akci opět ve spolupráci s panem Buchtou, pracovníkem pro správu lesů města, zopakujeme.

Slib jsme splnili a v pátek 13. května 2022 jsme se opět pustili do práce. Tentokrát nám rukama prošlo na tisíc stromků. Sázeli jsme v Ochoze buky, smrky a modříny. Počasí nám přálo o něco víc, bylo teplo a sem tam i sluníčko. Nakonec jsme spojili i příjemné s užitečným a u SKI hotelu jsme si opekli špekáčky.

Teď už jenom držet palce, ať les vyhraje boj s kůrovcem jednou pro vždy a nové sazeničky nám před očima rostou pro radost.

Mgr. Martina Janíčková

 
Dotazník