Zedničina, to je dřina

Již druhý rok se ve školní žákovské dílně seznamujeme se stavebnicí TEIFOC…

Zedničina, to je dřina

Různé druhy staveb, techniky při postupu stavby a velké množství nápadů – tak to jsme mohli vidět ve školním kole soutěže mezi třídami 6. a 7. ročníku. V rámci kroužku technických dovedností, kde se pravidelně scházíme a tvoříme ze dřeva, zkoušíme různé pokusy z fyziky a kde žáci přispívají svými nápady a bádáním, jsme pozvali soutěžní týmy a pustili se do realizace staveb. Všechny nápady byly originální – některé stavby se povedly lépe, některé byly promyšlené do detailů, jiné by dlouho vcelku nedržely. Všem děkuji za snahu a za to, že si našli čas a odpoledne se pustili do tohoto nelehkého úkolu.

Porota vybrala nejlepší stavby dle pečlivosti, originality a stavebních dovedností. Nejlépe se stavba povedla klukům ze 7.C (M. Sedláček, M. Cihlář a V. Dvořák) a na druhém místě se umístily holky ze 7.B (M. Polnická a L. Oravcová). Obě skupiny budou pokračovat ve stavbách do dalšího soutěžního kola.

Mgr. Erika Oravcová

Přihlásily jsme se do soutěže se stavebnicí Teifoc. Domluvily jsme se, že postavíme malý hrad, tedy dvě věže spojené zdí. Stavění nás bavilo a hodně jsme se u toho nasmály. Za druhé místo jsme získaly medaili a sladkou odměnu.

M. Polnická a L. Oravcová, 7.B